książka,  literatura dla młodzieży

12# „Wędrówka przez sen” Josephine Angelini (tom2 Spętani przez bogów)

Wędrówka przez sen
Josephine Angelini
Cykl: Spętani przez bogów (tom 2)
Wydawnictwo: Amber

Opis fabuły:

Helena wie już, że tylko ona – potomkini Heleny Trojańskiej – może przerwać odwieczny cykl zemsty i uwolnić od klątwy siebie i swoją boską rodzinę.

Nocą wędruje przez bezkresną krainę Podziemia. W dzień walczy z potwornym zmęczeniem i coraz bardziej traci siły – fizyczne i duchowe. Nie dałaby rady wracać tam co noc – gdyby nie Lucas.

Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna jego uczuć. Czy Orion, nowy chłopak w szkole, pomoże jej walczyć dalej i powstrzymać gniew Furii?

Świat antycznych bogów coraz bardziej przenika się ze światem śmiertelników, a życie Heleny pogrąża się w chaosie. Lecz najgorsza jest świadomość, że nie potrafi zapomnieć o Lucasie… i że wciąż myśli o Orionie. Że kocha ich obu.

Czy jest gotowa oddać za nich życie?

Moja ocena:

„Jak mam o tobie zapomnieć? Jesteś częścią mnie. Żeby cię zapomnieć, musiałabym zapomnieć o sobie.”

Helena każdej nocy wędruje przez mroczną krainę Podziemia. Wie, że tylko ona może pokonać Erynie i uwolnić Sukcesorów od ciążącej na nich klątwy. Ale wędrówka przez ten świat wyczerpuje ją coraz bardziej. Staje się słabą, kruchą istotą. 

Lucas, który  był wsparciem, odtrąca ją i stara się trzymać jak najdalej. Zmienił się i to bardzo, że nie chce mieć nic wspólnego z nią. 

Helena jest zagubiona i nie wie czy uda jej się wykonać misję, traci już nadzieję…
I wtedy na jej drodze staje Orion. Potężny, oszałamiająco przystojny chłopak, który staje się sojusznikiem dziewczyny w Podziemiu. Tylko oni we dwójkę mogą przemieszczać sie po krainie, są Tułaczami  i to zbliża ich do siebie. Helena nie potrafi okiełznać targających nią uczuć. W końcu zdaje sobie sprawę z tego, że kocha Lucasa mimo sprzeciwu i Oriona, który jest teraz cały czas przy niej.

Lucas nie jest już tym samym słodkim i czułym chłopcem. Staje się zimny, straszny i mroczny. Mimo iż nie może zapomnieć o miłości do Heleny stara się jej pomoc za wszelka cenę. Jest gotów zrobić dla niej wszystko, nawet, jeśli zostanie ukarany bądź będzie musiał ponieść klęskę.

 Bohaterowie zmieniają się, zmienne emocje wpływają na ich zachowania i decyzje. Kasandra zamienia się w pozbawioną wszelkiej empatii Wyrocznię. Jazon sam nie wie, czy lepiej być z Claire czy trzymać ją od siebie z daleka. Ariadna nie chce zbliżać się do Matta.
Najbardziej tajemniczą postacią jest Orion. Zdystansowany chłopak szybko staje się bliskim przyjacielem Heleny. Posiadając niezwykłe umiejętności jest jednym z najpotężniejszych Sukcesorów, a jednak przeklina swoją moc. Jest porywczy, szalony rozumie Helenę bez słów.

„Helena nie tylko chciała mieć przyjaciela, ona go potrzebowała. I nie miała nic przeciwko wyruszeniu do niego aż do piekła.”


Książka bardzo mi się podobała w pierwszej części uśmiałam się, było parę zabawnych sytuacji, a w tej było trochę więcej fabuły i akcji. Został wprowadzony nowy bohater i wbrew temu, co myślałam nie było tak, że odrzuciła szybko Lucasa dla Oriona. 

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *