książka,  literatura obyczajowa i romans

20# „Promyczek” Kim Holden


Promyczek
Kim Holden
Cykl: Promyczek (tom 1)

Wydawnictwo: FiliaOPIS FABUŁY:

Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa.

Oboje to czują.
Oboje mają powód, by z tym walczyć.
Oboje skrywają tajemnice.

Kiedy wyjdą one na jaw, mogą uzdrowić…
Mogą również zniszczyć.

MOJA OCENA:


„Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz.”

 Niech nie zmyli was „zwykły” opis książki. Tego w słowach nie da się opisać, to trzeba przeczytać i przemyśleć.
Kate „Promyczek” jest przepełniona nadzieją, optymizmem i co najważniejsze potrafi wywołać uśmiech u każdej napotkanej osoby. Jest otwarta, pełna życia, pomimo swoich ciężkich problemów. Niesie w sobie otuchę i jest światełkiem w trudnych chwilach.

Autorka ukazuje nam jak piękne jest życie i jak z niego powinno się korzystać. Trzeba spełniać swoje marzenia, walczyć o szczęście i cieszyć się choćby z tych małych rzeczy spotkanych w życiu.
Bo życie jest tylko jedne i nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro.

Muzyka jest dopełnieniem książki.
Tak z innej beczki czy zauważyliście jak wiele autorów przeplata swoje historie z muzyką?? Jest to wspaniałe. Dodaje jakiejś otoczki, nie trzeba wyrażać słów, uczuć itp. wystarczy muzyka.

Piękna, choć trudna historia o przyjaźni, miłości i całej radości bycie sobą. Książka ukazuje nam jak warto mieć jakiegoś przyjaciela w bardzo trudnych sytuacjach. Na dobre i złe choćby świat miał się zawalić.  Powieść wzrusza, wzbudza wiele emocji. Płakałam(beczałam), zachwycałam się, miałam nadzieję… tylko po to, aby spotkać się z takim zakończeniem…

Niesie ból, który potęguję w nas, umacnia i wywiera wpływ na nasze poglądy,

Potrzebujecie tonę chusteczek, coś na uspokojenie (melisę) i wygodne siedzisko…
Rozpadłam się czytając. Książka nieprzewidywalna.  Takich książek się nie zapomina. Rozchwianie emocjonalne gwarantowane

Nawet nie wiecie jak trudno napisać recenzję.. Nie dość, gdy za każdym razem się za to zabieram, płakałam jak dziecko. Minęły dwa dni, a ja teraz piszę to dalej beczę…

Czy można płakać i być szczęśliwym mimo wszystko?? Można

Nie jestem w stanie dalej pisać… przepraszam.

„Nie mówię, że nie powinieneś realizować celów i spełniać marzeń. Po prostu nie rezygnuj z tego, co dzieje się teraz, dla nieznanej przyszłości. Może ominąć cię wiele szczęścia, kiedy będziesz czekał na lata, które mogą nigdy nie nadejść. Nie trać czasu, bo przegapisz chwilę obecną, a przyszłość wcale nie jest taka pewna.”

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *