książka,  literatura obyczajowa i romans

39# przedpremierowo „Jak powietrze” Agata Czykierda-Grabowska

„Jak powietrze”
Agata Czykierda-Grabowska

Wydawnictwo: OMGBooks
OPIS FABUŁY:

Pierwsza polska powieść new adult!

Zwykła dziewczyna, zwykły chłopak, niezwykła miłość.

Niektórym może się wydawać, że Oliwii niczego nie brakuje – przystojny chłopak, świetne studia, wieczory spędzane w warszawskich klubach. Ale gdy los stawia na jej drodze Dominika, w jego bursztynowych oczach dziewczyna dostrzega coś, czego nie dał jej wcześniej nikt inny.
Dominik mieszka w obskurnej kamienicy na Pradze i musi zajmować się młodszym rodzeństwem. W jego życiu nie ma miejsca na rozrywki ani nawet na marzenia.
Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wkrótce okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. On przynosi jej długo oczekiwany spokój, ona jest dla niego jak powietrze.

Ale czy taka miłość ma szanse przetrwać?

Czy Dominik potrafi odciąć się od bolesnej przeszłości?

Czy da się żyć bez powietrza?

MOJA OCENA:

Jeśli dwoje ludzi szczerze się kocha, to nic nie może stanąć im na drodze.

Dominik nie jest nastolatkiem, który wychodzi na imprezy i daje upust emocjom, to starszy brat bliźniąt, które wychowuje sam.Mimo młodego wieku dobrze radzi sobie z tym, poznajemy problemy codzienne przy wychowaniu 5-letnich dzieci.

Spodobała mi się jego wrażliwość, nieśmiałość. Był taki delikatny, ale twardo stąpał po ziemi. Chłopak, który musi tak szybko dorosnąć, zmierzyć się trudnymi wyborami, bo wie, że nie jest sam i musi patrzeć na dobro rodzeństwa. Mimo wszystkiego stara się iść do przodu.

To jakaś masakra-pomyślał przerażony. – Umrę na zawał- dodał w myślach, chwytając się bezwiednie za pierś, kiedy poczuł ponownie kołatanie serca.-To tylko dziewczyna- przemawiał sobie do rozumu.

Olivia jest dość pozytywną osobą w książce. Nie irytuje swoim zachowaniem, wie czego chce, nie jest kolejną zapatrzoną w siebie dziewczyną.  Jest córką ordynatora i mimo, że są dość bogaci Olivia nie traktuje nikogo z góry. To zwykła, prosta dziewczyna. Spodobała mi się jej zadziorność w pewnych sytuacjach jak i to, że jest taka „władcza” wobec Dominika. Oczywiście jak każdy, ma swoją przeszłość i tajemnicę.

-Wiesz, co jest najgorsze w życiu?-Planowanie-Dlaczego?-Dlatego, że życie to suka, która nie liczy się z twoimi planami i życzeniami– Już od dawna niczego nie planuję

Uwielbiam bliźniaki. Nie będę rozpisywać się na  ten temat. To trzeba przeczytać. Powiem, że możemy zżyć się z nimi.

Postacie nie są wyidealizowane, przerysowane itp. To ludzie z krwi i kości, tacy jak my.

Tak w skrócie napiszę Wam za co polubiłam książkę „Jak powietrze”:  za realność zdarzeń, za zwykłych i przeciętnych bohaterów, za całą prostotę i piękno które płynie w książce. Przypadła mi również do gustu ta codzienność, wiadomo pierwsza miłość to i musimy przebywać razem całymi dniami i godzinami. 

Innym może wydawać się, że to za dużo, ale ja pamiętam jak zakochałam się w swoim mężu i chciałam być z Nim cały czas. Uczucie które rośnie powoli, poznają się, uczą się siebie.
                        

Była jego powietrzem, tak jak i on był powietrzem dla niej

Książka napisana lekkim, swobodnym językiem. Nic mnie nie ominęło. Pewne dwuznaczne zdania wywoływały we mnie śmiech. Książka wzbudza dużo emocji. Ukazuje jaka miłość potrafi być i co w życiu jest ważne.

Jedynie liczyłam na jakąś intrygę z Pauliną i na bardziej rozwiniętą kwestię przeszłości Dominika.

„Jak powietrze” to świetna lektura na lato, która wywoła w Was dużo emocji. Lekka, prosta, którą szybko przeczytacie z uśmiechem na twarzy. Chcę więcej takich historii, prostych, rzeczywistych, które zapamiętam.

 Godna polecenia na wieczorne dni.

Wierzę, że bym cię spotkała. W tym albo innym życiu

Za możliwość przeczytania dziękuję AUTORCE  i WYDAWNICTWU OMGBooks.

Kod rabatowy na książkę, zapraszam do zakupu.

http://www.znak.com.pl/za1490kod

Jutro wstawiam pierwszy konkurs na Facebooku 🙂

2 komentarze

  • Damian Kortyka

    Książka wydaje się być ciekawa, ma interesująca fabułę. Szczerze mówią nie byłem przekonany do rodzimych powieści, ale wszystko zmieniło się po lekturze jednego z kryminałów polskiej autorki. Teraz chętnie sięgam po polskie książki. Myślę, że dopiszę "Jak powietrze" do swojej listy 🙂

    Nominowaliśmy Cię do Liebster Blog Award, mam nadzieję, że znajdziesz trochę czasu, żeby odpowiedzieć na pytania, do czego gorąco zachęcam 🙂
    http://inaczej-myslacy.blogspot.com/2016/07/liebster-blog-award.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *