książka,  literatura obyczajowa i romans

PRZEDPREMIEROWO „WSZYSTKIE TWOJE MARZENIA” AGATA CZYKIERDA-GRABOWSKA

Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę:

Obiecaj mi, że nigdy się we mnie nie zakochasz.

Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. 

Albo friends with benefits…

Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości?

*****************************************
Po „Jak powietrze” przechodzimy do „Wszystkie twoje marzenia”

 Pani Agata  odróżnia się od innych autorów tym, że w jej książkach wszystko jest takie delikatne, niepozorne. Nie dostaniemy tutaj dramatu i potoku łez. Poruszane są trudne tematy, ale z jakąś rezerwą.

# zacznę od problemów jakie spotykają młodzi. Osobiście uważam, że można było je rozwinąć. „Udramatycznić” bardziej i przeciągnąć. Zbyt szybko same się rozwiązują.  Dołożyć głębsze emocje, cokolwiek, aby zostawiło ślad na sercu. Coś przy czym wiesz, że mogą polecieć łzy. Tutaj zbyt łatwo poszło, a szkoda.

# wycieczki, samochód  tutaj nie chcę zdradzać. Zbyt piękne, aby było prawdziwe.

# mimo, że książka jest przewidywalna to z przyjemnością ją czytałam. Właśnie „ta” powieść miała w sobie to coś, co urzekło mnie od pierwszych stron. Widać  poprawę autorki w pisaniu.

# dialogi, przekomarzania się między bohaterami były zabawne. Postacie drugoplanowe również mają swój charakter i to widać. Nie stoją z boku i tylko są, poznajemy również ich.  Są dobrze wykreowani i to jest kolejny plus.

# perspektywa obojga przekonała mnie do siebie. Uwielbiam pławić się w myślach bohaterów. Poznawać ich najskrytsze marzenia, lęki itp.

# język jak i styl autorki jest prosty, ale jak wspomniałam wyżej jest w tym „coś” magicznego, lekkiego, a zarazem jest przedsmak tragedii.

 Czy zżyłam się z kimś? hmm wpadł mi w oko Kamil, on jest taki inny. To nie jest typ niegrzecznego chłopca, ale ma tę iskrę w sobie. Podejrzewam, że gdybym miała poznać dalsze losy na wierzch”wyszłaby” mroczna strona chłopaka.

Na chwilę zapanowała cisza, która wydłużała czas pomiędzy tym, co mieli, a tym, co im pozostanie.

Historię Mai i Kamila czyta się bardzo szybko i z przyjemnością. Śmiało piszę, że przez ciążę nie miałam siły czytać książek, a jednak jak dorwałam ją w swoje łapska to od razu się za nią zabrałam. I dostałam kopa, poczułam się silniejsza i żywsza. Wiem jak to brzmi, ale to prawda.

Miłym zaskoczeniem  była chemia między bohaterami. Sceny seksu również, nie są jakieś wulgarne, ale cieszą oko. Czuć tę atmosferę i jestem z tego bardzo zadowolona. Podobało mi się to.

Historia, która pokazuje przyjaźń, a zarazem miłość. To, że tak naprawdę wszystkie twoje marzenia mogą się spełnić, jeśli tego chcesz. Bo właśnie dzięki temu życie jest piękniejsze.

Co do rodziców,  to również ważny temat. Wiadomo chcą dla dzieci jak najlepiej, ale… Czasem zdarza się tak, że zaczynają osaczać, kontrolować nie zdając sobie z tego sprawy. Dobre posunięcie, choć jak w przypadku „innych” zdarzeń chciałabym rozwinięcia tego.


Wiedział, że czasami śmiech nie oznacza radości. Jest tylko maską, pod którą można się skryć.

Mimo, że książka  jest lekka to skłania do refleksji.

Wiem, że momentami jest to przesłodzone, trochę naciągane, ale czy nie po to czytamy książki? Dać ponieść się fantazji, marzeniom, wspomnieniom? Nawet jeśli wiesz, że niektóre z nich są absurdalne? Chcemy oderwać się od naszej rzeczywistości i móc odciąć się od niej na parę godzin.

Jeśli szukasz właśnie tego, to:

„Wszystkie twoje marzenia” jest książką właśnie dla CIEBIE! Nie zapominaj, że o marzenia warto walczyć. Historia lekka, ale skłania do refleksji.

I jeszcze jedno. Czy widzicie tę piękną okładkę?? Te kolory, te zdjęcia… OCHY I ACHY 😀


Dziękuję WYDAWNICTWU OMGBOOKS  ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI I ZA GADŻETY ZWIĄZANE Z KSIĄŻKĄ.
*****************************************************

Jutro wieczorem pojawi się konkurs. Wydawnictwo przeznaczyło dwa egzemplarze tej książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *