książka,  literatura faktu

Życie w kosmosie…

 

Zapytaj astronautę. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podróżach i życiu w kosmosie

Tim Peake

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo Kobiece

Na wstępie pragnę bardzo podziękować Wydawnictwu Kobiecemu za książkę. Kawał świetnej roboty. Jestem pod wielkim wrażeniem nie tylko okładki, ale i zdjęciom i zdaniom wartej uwagi (ciekawostki).
Tim Peake, kosmonauta urodzony 7 kwietnia 1972 roku, misje kosmiczne: Ekspedycja 46, Sojuz TMA-19M, Ekspedycja 47. Postanowił odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z kosmosem.
Okładka, która jest obłędna! Gdybym zobaczyła ją w księgarni, kupiłabym ją ze względu na okładkę. Jest bardzo piękna, ale i co się jeszcze okazało? Środek, treść jest jeszcze lepsza.
Tim Peake odpowiada na pytania związane z podróżowaniem w kosmosie, życiem, ale i jakie trzeba spełniać wymogi, aby stać się astronautą. To taki mini przewodnik po kosmosie, jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu takiej książki. Myślałam szczerze, że przejdę obojętnie podczas jej czytania. Ale nie, ja wsiąkłam i pochłaniałam jak gąbka te odpowiedzi.
Wiecie, co jest fajnego w tym wszystkim? Pytań nie zadają starsi, ale i dzieci. A jak wiemy młodsze pokolenie nie zważa na to, o co powinno się zapytać kogoś. Chcą to pytają nawet o takie rzeczy, o które my byśmy się wstydzili zapytać.
Kolejnym plusem jest to, że autor postanowił w jak najprostszy sposób przedstawić odpowiedzi. Nie miałam problemu ze zrozumieniem tego. Pomijając pewne nazwy itp. książka jest bardzo łatwa w odbiorze. Jestem ? zaskoczona tyloma ciekawostkami, ale i świetnymi?? obrazkami i zdjęciami.
Nie ma sensu, abym opisywała wam różne pytania. Wstawiam parę zdjęć książki na zachętę.

“Zapytaj astronautę” to świetna lektura na każdą okazję. Możemy przeczytać ją z dziećmi, zmobilizować do tego, że ciężką pracą możemy spełnić swoje marzenia. Ja jestem zafascynowana takim życiem, ale i podekscytowana pytaniami dzieci. Taka książka bardzo fajne wpływa na tok myślenia. Niby prosta, a niesie ze sobą pewien przekaz. Ja z przyjemnością polecam!

Dziękuję:

 

14 komentarzy

 • Książki Czytamy

  Zapytaj Astronautę, teraz Życie w kosmosie czyżby rodziła nam sięnowa moda. Tak jak miało to swoje miejsce po premierze “Sekretnego Życia Zwierząt”, “50 Twarzy Grey’a” czy “Igrzysk Śmierci”?
  Pewnie dam tej książce szanse ale w tej chwili mam naprawdę dużo innych.

  Pozdrawiam
  Książki Czytamy

 • Aleksandra

  Bardzo dużo ostatnio książek w tej tematyce, ja jednak pozostanę sceptyczna, jako typowy human w ogóle nie interesuje się takimi kosmicznymi sprawami.

 • Zaczytana Weni

  Książka już za mną i czytając ją czułam się jak dziecko 😀 Niebawem ogłoszę konkurs na facebooku z nią <3

 • Miasto Książek

  To kompletnie nie moje klimaty, dlatego sobie ją odpuszczę 🙂

 • Booksbymags

  Zrezygnowałam z propozycji recenzji tej książki i teraz troszkę żałuję.

 • mieszkajaca.miedzy.literami

  Bardzo mi się podobała ta książka. Jej wydanie i dopracowanie.

  Pozdrawiam

 • linekwksiazkach

  Ta pozycja na pewno jest świetna dla młodszej młodzieży zafascynowanej kosmosem 🙂

 • Atramentowa Przystań

  Ogromnie mam ochotę ją przeczytać! Po następnej wypłacie będę musiała ją kupić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *