literatura obyczajowa i romans

„Weteran” Katy Regnery

 

weteran

Weteran
Katy Regnery
Tłumaczenie: Maciej Olbryś
Cykl: Współczesne baśnie (tom 1)
Wydawnictwo NieZwykłe

 

Moja opinia najpierw została opublikowana na INSTAGRAMIE. Miałam dużo na głowie, więc z braku czasu zapomniałam dodać tutaj. Nadrabiam.

Savannah Carmichael zostaje oszukana i zdradzona przez swojego ukochanego. Traci swoją pracę i wraca do Danvers (miasteczko w Wirginii). Dziewczyna bardzo przeżywa utratę pracy jako dziennikarka w Nowym Jorku. Otrzymuje propozycję nie do odrzucenia: napisać artykuł o interesującym człowieku. Nie waha się ani chwili, to jest jej jedyną okazją aby się wykazać. Pokazać innym, że nie spoczęła na laurach i będzie o niej głośno.

Asher Lee- weteran wojenny. Został okaleczony i od tamtej chwili nie wychodzi z domu. Jego zmasakrowane ciało nie pozwala mu na swobodne wyjście na dwór. Odciął się od innych, zaczął czytać ROMANSE! Nie ma kontaktu z nikim , oprócz swojej Panny Potts. Dzięki niej dom dalej „funkcjonuje”.

„(…) Niektórzy nazywają go „Pustelnik Lee”. Biedny chłopak. Kiedyś był gwiazdą drużyny futbolowej liceum w Danvers, ale potem wyjechał na jakąś wojnę, gdzie stracił rękę i pokiereszowało mu twarz. To bardzo go zmieniło. Po powrocie do Danvers zatrudnił pannę Potts jako swoją pokojówkę i zaszył się w tamtym domu. Ani razu nie wyszedł na miasto i nikt go nie widział od prawie dziesięciu lat”

Do czasu gdy w jego drzwiach staje ONA. Jest nią zauroczony i postanawia przeprowadzić z nią ten artykuł. Savannah stawia sprawy jasno, tylko przyjaźń i nic więcej. Niestety jej artykuł nie spodobał się szefowi, więc postanawia go trochę …
Kto w tym układzie staje się PIĘKNĄ, A KTO BESTIĄ? Tutaj nie jest wszystko podane na tacy.

Cieszę się, że mogłam przeczytać tę książkę. Autorka w bardzo piękny sposób opisała ich historię. Zdaje się, że wygląd człowieka jest najważniejszy. To właśnie wygląd, oddaje nasze te pierwsze wrażenie o sobie, prawda? A może wygląd nie ma znaczenia gdy staje na drodze właśnie taki Asher?

Autorka w bardzo subtelny sposób opisuje nam mężczyźnie, który stracił wszystko. Przyjaciół, rodzinę, został skreślony tylko dlatego, że został kaleką. Wszyscy zapomnieli o „złotym” chłopcu.

Cieszę się, że zawarta jest retrospekcja czasu. Dzięki niej możemy poznać przeszłość Ashera i to jak zmienił się przez tyle czasu.
Uwielbiam Panią Platts!! Tak na marginesie, musicie poznać tę babeczkę.

Książkę dość szybko i przyjemnie się czyta. Momentami miałam wrażenie, że czytam prawdziwą historię. Choć bardzo podobała mi się ta powieść to mam pewne minusy:
-„Kotku” te zdrobnienie jakoś nie pasowało mi do tej książki. Wiem, czepiam się, ale tego zdrobnienia było dla mnie za dużo,
-cała ta ich relacja dość szybko się zacieśnia. Liczyłam nie wiem sama na, co. Ale zbyt szybko to poszło,
-Historia piękna, bo mogłabyć prawdziwa… Niestety nie pochłonęła mnie tak jakbym chciała. Nie miałam tylu emocji, na które liczyłam. Przeczytałam, no fajnie, ale szału wielkiego nie było.

Sceny seksu są naprawdę delikatne i wyważone. Ten seks jest taką szczyptą magii. Gdzie nic się nie liczy, tylko oni.

„Weteran” jest piękna historią, choć zbyt krótką. Jestem mile zaskoczona tym jak autorka poradziła sobie z odtworzeniem Pięknej i Bestii. Ale pamiętajcie to nie ONA musi być tą piękną. Tutaj nie liczy się wygląd, a czyny i emocje.
Dziękuję  za możliwość przeczytania kolejnej dobrej książki. Mam nadzieję, że reszta książek tej utorki również zostanie wydana.

 

„Ta chwila, gdy ty wyglądasz tragicznie, a jego zupełnie to nie obchodzi”

 

Dziękuję za możliwość przeczytania:

13 komentarzy

 • Asia

  Brzmi intrygująco, choć na razie mam przesyt tego typu książek, pozdrawiam

 • Atramentowa Przystań

  Serio cykl nazywa się „współczesne baśnie”??? Jestem zniesmaczona.

 • linekwksiazkach

  No way. Nie dla mnie. Mam wrażenie że wszystkie „erotyko- romanse” od Kobiecego mają okładki na jedno kopyto. To już któraś okładka z rzędu z torsem jakiegoś wymuskanego kolesia… really?;/

 • Małgorzata Sk.

  Ja też uważam, że bohaterzy zbyt szybko zaczęli coś do siebie czuć, ale jeśli chodzi o całość, to ja jestem zauroczona ich historią 🙂

 • mieszkajaca.miedzy.literami

  Myślę, że sięgnę po nią jak tylko będę mieć okazję 😉

  Pozdrawiam ciepło

 • BookBeast

  Mi też kotki i inne podobne wyrażenia, często psują odbiór książki :/

 • Bukku-recenzje

  Ah te gołe klaty na okładkach 😉 rok 2018 jest pod znakiem męskich sutków 😉
  Co do książki, niestety nie dla mnie, ale okładka jest hm.m…. gorąca 😀

 • Pełna kulturka

  Czytałam tylko końcówkę, bo moja recenzja jest w trakcie tworzenia, a w żadnym razie nie chcę się niczym sugerować, ale już widzę, że mamy nieco podobne zdanie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *