Escape book sekret klubu wanstein
książka

“Escape book” Sekret Klubu Wanstein Ivan Tapia

 

Escape book
Ivan Tapia
Wydawnictwo Czarna Owca

Kolejna propozycja od WYDAWNICTWA CZARNA OWCA! “Escape book” Sekret Klubu Wanstein Ivan Tapia.

ZASADA JEST JEDNA! MASZ 60 MINUT NA WYDOSTANIE SIĘ Z LABIRYNTU, INACZEJ…PRZECIEŻ WIESZ.

Chyba słyszałaś już o grach logicznych, między innymi o 1OO DOORS ESCAPE i  ESCAPE ROOM? Zasada jest jedna! Musisz opuścić pomieszczenie w określonym czasie. Ale żeby tego dokonać musisz być spostrzegawcza. Każdy przedmiot, jakaś rysa jest tutaj bardzo cenna. Nic nie “leży” tutaj bez powodu. I właśnie wyżej wspomniane wydawnictwo postanowiło wydać tę książkę.

“Pierwsza książka zbudowana jak escape room”

Genialna, niesamowita przygoda. Ale postaram się Tobie przybliżyć “działanie” tej książki.

 

 

Zacznę od wstępu, który musisz przeczytać (bardzo) uważnie. Niestety ja, albo ominęłam, albo tak byłam podekscytowana, że nie wbiło się w głowę. Więc, dodaje tutaj zdjęcie, aby bezmyślnie nie przepisywać tego.

 

Pomagasz Kandeli Jasnej wydostać się z labiryntu. Prócz kolejnych zagadek poznajemy jej życie, ale i tego, który założył ten labirynt. Pomysłodawcą jest Zantas Zulck.

“(…) Kiedy przed trzema miesiącami rozpoczęła śledztwo w sprawie Zantasa Zulcka, wielkiego guru świata finansów, kórego podziwiają nawet wrogowie i obawiają się nawet przyjaciele, nie wiedziała, na co się naraża”

(Niżej również pokażę jedną (pierwszą) zagadkę)

Wracając do samej książki, która jest bardzo świetnie wydana. Okładka jak i zapach książki powala. Chyba pierwszy raz czułam intensywność papieru… LOL! Czyli przy każdej zagadce mamy krótki wstęp Kandeli i jej udziale w całym śledztwie. Później przechodzimy do rozwiązywana zagadek. Zatrzymam się tutaj, chcę zaznaczyć, że to bardzo fajny zabieg. Nie dostaniesz tutaj “suchych” łamigłówek i idziesz dalej. Poczujesz, że to jest walka o życie! 

Kluczem do kolejnego pomieszczenia jest wynik (klucz), właśnie on kieruje do kolejnej strony. Więc na początku miałam problem, jest zagadka, okej. Przechodzę dalej, a tu zonk! “Pozostało jej 14 minut życia” i co dalej? Wracam na początek i czytam uważnie wstęp. I już wiem, o co chodzi.

I tak przechodzimy z jednej do drugiej. Oczywiście znajdziesz nie tylko odpowiedzi, ale i wskazówki. Cieszę się, że nie dostaniesz tylko odpowiedzi, ale i to, na co zwrócić trzeba uwagę. Kolejna możliwość. Możesz skorzystać z podpowiedzi dzięki samej Kandeli. Podany jest link do głosu Kandeli. Z samej ciekawości skorzystałam i muszę zdradzić, że to również mi się spodobało. Czysty, łagodny, ale i wyrazisty głos.

Więc całość jest naprawdę rewelacyjna. Trzeba usiąść i pogłówkować nad zadaniem. Choć miejscami było ciężko to dałam radę, z pomocą właśnie wskazówek (nie myl z odpowiedziami). Idealna dla poszukiwaczy tajemnic i zagadek. Dla ludzi, którzy uwielbiają rywalizację i stawiania sobie poprzeczki wyżej. Uważam, że lepiej bawiłabym się z kimś przy boku. Mielibyśmy ubaw z tego, a tak zostałam sama… Poziom trudności jest różny, czasem łatwe, czasem trzeba się nagimnastykować, ale jest warto. Historia Kandeli wciąga i robi smaka na więcej, czujesz niedosyt, ale i chcesz wygrać za wszelką cenę. A, jeszcze czas. Myślę, że na tę książkę potrzeba o wiele więcej czasu.

 

“Escape book” to idealne połączenie zagadek ze śledztwem Kandeli. Niepowtarzalny klimat i chęć zmierzenia się z czasem. Lektura dla miłośników zagadek logicznych.

Jestem jak najbardziej na TAK! I dziękuję za możliwość świetnej, niezapomnianej zabawy:

MASZ 60 MINUT NA WYJŚCIE, SPIESZ SIĘ ZEGAR TYKA.

TIK, TAK…

Niestety nie dam rady wstawić WYRAŹNYCH zdjęć. Zapraszam na intagrama, tam w poście wrzucę kilka zdjęć. Wystarczy kliknąć i nastąpi przekierowanie.

mój https://www.instagram.com/blog_niezdecydowanej/

Wydawnictwo Czarna Owca: https://www.instagram.com/wydawnictwoczarnaowca/

 

 

 

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *