sztuka

“Krótka historia sztuki” Susie Hodge

 

 

Początkowo książka wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Szczerze? Co mogłabym tutaj ciekawego znaleźć? Co tutaj przeczytać? Po, co mi taka książka? Jestem bardzo, bardzo zaskoczona nią. Postaram się wypunktować wszystko, zamiast opisywać. Zaczynamy od początku.

 • OKŁADKA, która jest wspaniała! Mona Lisa była strzałem w dziesiątkę. Teraz tak pomyślałam o Dziewczyna z perłą i doszłam do wniosku, że wtedy z pewnością ominęłabym tę książkę. Pod tytułem jest zdanie zwięzłe i na temat. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach. 

  miała być Mona Lisa-światło ze mną nie współpracowało
 • JAK KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI, zaraz pokażę zdjęcie. Nie ma sensu, abym przepisywała to. I tutaj szczerze jestem mile zaskoczona taką legendą. Nie dość, że w bardzo prosty sposób ukazane, to i najważniejsze rzeczy dotyczące danej sztuki.
 • SPIS TREŚCI, podzielony jest na: kierunki, dzieła, tematy, techniki. To kolejny plus w takim przewodniku. Pięknie, prosto i na temat. Nie ma szans, abyś gdzieś zabłądziła!
 • Przechodząc do (podziału) nowego tematu, przed nim jest zdjęcie i podana strona. Każdy wpis jest dość krótki i bardzo interesujący. Przeważnie jedna strona ciekawostek (dla mnie za mało). Byłam pewna, że ta książka niczego we mnie nie wzbudzi, a jednak. Miałam niedosyt! Sama się zdziwiłam tym.
 • INDEKS, ilustracje zaznaczone kursywą, pogrubione główne tematy.

 

Przy takim przewodniku nie muszę się rozpisywać. Chciałabym, abyś zobaczyła jak to wygląda w praktyce. Dlatego poniżej wstawiam zdjęcia zawartości. Taki przewodnik jest genialnym i oryginalnym prezentem. Myślę, że w szkole na lekcji też się przyda. Jestem przekonana, że dla osoby, która nie przepada za historią sztuki to idealna pozycja. Nie nudzi swoimi dokładnymi opisami, a przedstawia najbardziej znane dzieła. Jestem mile zaskoczona takim przewodnikiem i szczerze polecam! Nie będę odbiegać od tematu… Ja książkę oczywiście polecam i jestem jak najbardziej na TAK!

 

Dziękuję za możliwość przeczytania (po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiona do strony)

 

 

5 komentarzy

 • Agnieszka Wleciał

  Lubię książki w takiej tematyce. Szkoda, że z bliższej odległości nie zrobiłaś zdjęcia, bo nie widzę co tam jest napisane.

  • Marlena

   Faktycznie nie można powiększyć. Grzebałam w motywie i pewnie coś pomieszałam. Dzięki za zwrócenie uwagi.

 • Anna

  Dawno nie byłam w teatrze, nie czytałam książki o sztuce, zainspirowałas mnie.

 • Agnieszka Maszkiewicz

  Dobra pozycja dla miłośników sztuki! Dla mnie chyba jednak nie koniecznie… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *