literatura popularnonaukowa

„Niewyjaśnione tajemnice”

Kolejne tajemnice, ciekawostki i dziwne wydarzenia. Dzisiaj przychodzę z książką od Wydawnictwa Alma-Press.

„Niewyjaśnione tajemnice” to książka po którą nie bardzo chciałam sięgać.

Ale wiesz, co? Całe szczęście, że zgodziłam się, za chwilę napiszę dlaczego. Jeśli jesteś ciekawa, co przeczytałam wcześniej od tego wydawnictwa. To zapraszam tutaj <KLIK>

 

Zanim przejdę dalej. Takie książki zawsze kojarzyły się z podręcznikami (tymi starymi jeszcze) gdzie był sam tekst, czasem na „odwal” gdzieś wstawione zdjęcie. Przynajmniej ja mam takie skojarzenia ze szkoły. Oj ciężko było usiąść i przeczytać tekst. Przypomniało mi się jak musiałam uczyć się do szkoły to przy każdej książce zasypiałam. Wystarczyły dwie strony, a Marlenka już grzecznie spała. A teraz?

Okładka, tym razem nie powala na kolana. Choć ten kolor jest bardzo przyjemny dla oka.

Książka ma 224 strony i jest dość szeroka w porównaniu do standardowych książek.

Podoba mi się spis treści, nie wiem dlaczego, ale moje oko cieszy się razem ze mną gdy spis jest podzielony. I tutaj wyszło super. Tajemnicze miejsca, tajemnicze zdarzenia, dziwne doniesienia, zagadkowe artefakty, bibliografa, indeks ilustracje.

Zaczynamy od krótkiego wstępu. Gdzie autor przybliża tematykę książki i co jest tam zawarte.

Zaczynamy od TAJEMNICZYCH MIEJSC. I już tutaj się zatrzymam. Podoba mi się właśnie takie oddzielenie działu od tematów. Jest tutaj zdjęcie, a obok taki „wstęp” do tego działu. Opisuje to słowami, gdybym znowu nie mogła wrzucić wyraźnego zdjęcia. A jeśli nie to zapraszam na ig <klik> tam będą dodane.

Po skończeniu czytania poprzedniej strony, przechodzę do tajemnic. I uwierz mi jestem mile, ale to bardzo mile zaskoczona. Kurczę ciężko to opisać. Muszę wrzucić zdjęcie. Pięknie wszystko oddzielone, oczywiście są również zdjęcia tych tajemnic.

Jestem również zaskoczona ODLOTOWYMI TEORIAMI. To przykuwa wzrok, ale i aż chce się przeczytać i wysnuć swoją teorię.

Zawarte również są ‚spiski” poprzedzone badaniami, więc nie są „wyssane z palca” przez samego autora.

Jeżeli myślisz, że przy tej książce będziesz się nudzić, to muszę Cię rozczarować. Ale przeczytałam wszystko. Jak wspomniałam tutaj treść nie jest długa, ale zawiera najważniejsze rzeczy.

Jest parę błędów tutaj, nie powiem. Czcionka w pewnych momentach jest inna, zdanie, które kończy się w połowie. Ale jak wspomniałam to są dwa, malutkie błędy.

„WRGOABABD

MLIAOI

WTBIMPANETP

MLIABOAIAQC

ITTMTSAMSTGAB”

 

„Niewyjaśnione tajemnice” to zbiór świetnie napisanych wydarzeń. Pewne fascynujące historie są mi znane, a niektóre nie. Muszę napisać, że jestem mile zaskoczona tą książką. Kurczę mam chęć na coś podobnego, ale w naszym regionie. Jestem ciekawa, czego mogłabym dowiedzieć się nowego. Książkę polecam dla miłośników przygód, teorii, ale i tajemnic. Może ktoś wybiera się na przygodę życia i chciałby sam sprawdzić pewne teorie?

 

Dziękuję za możliwość przeczytania:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *