piekne zlo annie ward wydawnictwo czarna owca
książka,  thriller/sensacja/kryminał

“Piękne zło” Annie Ward.

Hej, hej dzisiaj przychodzę z thrillerem psychologicznym “Piękne zło” Annie Ward od WYDAWNICTWA CZARNA OWCA. Za, co serdecznie dziękuję.

"Piękne zło"czyli wędrówka po traumach.

3.5/5

Przechodząc do rzeczy. Autorka wprowadza nas w najbardziej prywatne sekrety tego małżeństwa.  Takie powieści są zawsze interesujące. Z niecierpliwością czytam intymne sprawy, które powinny być w takim związku. Intrygują mnie również sytuacje gdzie niby znamy swoją połówkę, a znajdzie się zawsze “coś”, co może pogrążyć osoby. To w jaki sposób poznajemy drugą stronę człowieka.

“(…)Masz tendencję do tak zwanego katastrofizowania.

-Nigdy nie słyszałam takiego określenia.

-To coraz powszechniejsze w dzisiejszych czasach, kiedy stale płyną do nas złe wieści z całego świata. Irracjonalny strach przed katastrofą”

Postacie:

Na wstępie napiszę, że z żadną z tych postaci nie miałam więzi. Było mi obojętne, co się stanie. 

Maddie jest kruchą osobą. Ale nie mogę przedstawić jej charakteru bez zdradzania fabuły. Więc muszę to zrobić ogólnikowo. Jej wybory jak i zachowanie było bardzo irytujące. Rozumiem przez, co przeszła itd. no, ale ile można? Strasznie drażniła mnie. Choć może właśnie tak miało być? Ukazać nam taką osobę, a może to wszystko jest dobrze przemyślane? W taki sposób radziła sobie z problemami? Dzięki terapi, gdzie musiała dużo rzeczy wylać na papier, ja jako czytelnik miałam wgląd w jej obawy. Jej sekrety wychodzą na jaw. I to może zburzyć maskę Maddie. Na pozór szczęśliwa rodzina z zewnątrz, ale w środku każdy z nich walczy ze swoimi demonami.
 
 Ian jest ciekawą postacią choć jakoś tak mało go było. Pojawia się parę stron z jego perspektywy.  Uzupełnia w pewnym stopniu luki w historii. Ale autorka w bardzo dobry sposób przybliżyła jego psychikę. Staje się przytłaczający, impulsywny i czasem popija. 

Jo. Najlepsza przyjaciółka Maddie. Dzięki jej osobowości ich relacja była burzliwa. Ale z pewnością prawdziwa. Przyjaciółka od serca, niestety z biegiem czasu ich relacja się ochłodziła. Przestały się ze sobą kontaktować. Nie chcę tutaj się zagłębiać(spojlery). 
 
 
“Ciekawe czy Maddie opieprzyła Joannę za pazerstwo, zarozumialstwo i ogólną sukowatość. Miał nadzieję, że tak. Napawał się odgłosami przepychanki, ale w końcu uznał, że coś za długo to trwa”.
 
Pojawiają się retrospekcje. Mamy przeszłość, która rozpoczyna się kilka miesięcy przed TYM wydarzeniem. I teraźniejszość, morderstwo, które wstrząśnie mieszkańcami. Autorka bardzo dobrze zaciera te granice. Z reguły mam problem podczas czytania w taki sposób, ale tutaj nic mi nie przeszkadzało. Muszę napisać, że domyśliłam się całości, choć zakończenie delikatnie zaskoczyło. Nie było wielkiego wow po przeczytaniu książki, ale bawiłam się dobrze. Żałuję, że pewne wątki nie zostały rozbudowane. 
piekne zlo annie ward blog niezdecydowanej

Przedstawienie problemów rodziny jak i przyjaźń między dziewczynami. Nowe “wyzwania”, tajemnice, manipulacje i problemy z dzieckiem. A no i najważniejsze PTSD(zespól stresu pourazowego). To ma również bardzo duży wpływ na relacje między nimi…

 

Z pewnością nie znajdziesz tutaj szokujących opisów, nagłych zwrotów akcji, ale dostrzeżesz zmianę w każdej z postaci. Bohaterzy są “zepsuci”, ale dzięki temu ta historia jest dobra. Autorka w umiejętny sposób budzi napięcie. Wpływ traumy na zdrowie nie tylko Iana, ale ludzi wokół. Każdy z nich ma swoje demony, ale starają je otaczać siebie opieką. Potajemnie stawiają czoło problemom, czasem wpadają w obsesję…

Ciężko opisać Tobie coś, bez zdradzenia pewnych wydarzeń. Więc wstrzymam się i zostawię to Tobie.

“Piękne zło” jest przeciętną historią o próbie radzenia sobie ze swoimi lękami. Nie oczekuj dużo od niej bo możesz się przeliczyć. Ale jeśli nie zakładasz z góry, że będzie wow to czytaj. Z pewnością nie jest to mocny thriller psychologiczny. Mogłabym napisać, że to zwykła historia z dodatkiem mocniejszych problemów. 

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *