kishuku-gakkou-no-juliet
anime

“Kishuku Gakkou no Juliet” anime-mini recenzja

Historia Romeo i Julii jest nam znana. Od dawna ta miłość jest inspiracją w opowieściach romantycznych. Inuzuka Romio i Persia Juliet od dzieciństwa walczą ze sobą. Po latach stają się liderami w swoich akademikach. Rywalizacja między “Czarnymi Psami”, a “Białymi Kotami”. Czy zakończenie będzie tak dramatyczne?

4/5

Białe koty, na czele Persia Juliet.

persia-juliet

Ze względu  na swoją rodzinę Persia musi być poważną dziewczyną. Jest pewna siebie i wie czego chce. Nie chce by inni patrzyli na nią z góry, albo lekceważyli. 

Mimo “nienawiści” między dwoma akademikami Persia jest życzliwa wobec swoich wrogów. 

Wie, że ze względu na system nie może zostać spadkobierczynią majątku ponieważ jest kobietą. Tylko mężczyźni mogą dziedziczyć. Przez to Persia chce stać się silniejszą, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. To pobudza jej determinację walki z mężczyznami…

Inuzuka Romio jest jej wrogiem numer jeden. Postrzega go jako rywala. uważa, że on powstrzymuje się podczas walki z nią dlatego, że jest dziewczyną. 

Zgadza się na jego układ, ponieważ obiecał jej, że razem będą mogli walczyć o zmiany na świecie. Reszty nie zdradzam, niech to będzie niespodzianka.

 

Inuzuka Romio, ten który ma przewalone

Lider Czarnych Kotów, brat Airu, który przejął po śmierci ojca większość spraw. Jako młodszy brat często stara się zaimponować swoimi umiejętnościami. W szkole często siedział sam (niby tak wolał). A może to reszta bała się jego wyrazu twarzy? Dość często swoje problemy załatwia za pomocą pięści., nie jest też zbyt bystry. Pragnie zmienić pewne rzeczy, ale również próbuje przeszkodzić Persii.

 

Muszę wspomnieć, że ich przyjaciele jak i koledzy również są zabawni. Relacje jakie ich łączą wywołują śmiech. Pewne sytuacje, dialogi na plus. Znajdą się również i te “złe” postacie, ale nie będę niczego zdradzać.

Główny problem pary? Związek w tajemnicy, ale czy to ma sens jeśli obie strony tak się traktują. A może to plan?

Czy taki związek niesie za sobą korzyści? Tajemnice, różne wpadki i przygody są jak najbardziej wskazane. Czy jedna ze stron chce więcej niż druga? Kto kocha bardziej? Kto stanie im na drodze?

Samo anime jest dość zabawne i lekkie. Muzyka mi pasowała. Uśmiałam się i byłam zaskoczona krwotokiem z nosa, tego jeszcze nie widziałam w takim wydaniu… Lekkie anime na weekend. Momentami można się pośmiać, ale nie jest to jakaś bardzo wymagająca historia. Odnoszę wrażenie, że anime mogłoby mieć jeszcze parę odcinków więcej. Czuję niedosyt, trochę jakby całość zrobiona po macoszemu.
W sumie liczyłam na coś mocnego i bardziej tragicznego. Jak wiecie brutalność ostatnio u wskazana.

 Nie będę więcej narzekać, bo nie mam o, co się przyczepić. 

Anime ma 12 odcinków, więc spokojnie jednego dnia można obejrzeć.  Jestem ciekawa dalszych przygód nie tylko ich, ale i reszty. Może powinnam zabrać się za czytanie mang?

Kishuku Gakkou no Juliet. Boarding School Juliet.

12 odcinków (24min.)

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *